Lär känna oss på FRENDA
Daniel Lutz - Supporttekniker

Daniel - Supporttekniker på FRENDA

Vad har du för relation till tandvård

Jag har jobbat på tandvårdsklinik som receptionsansvarig och allt-i-allo. Därifrån har jag bred kunskap om allt från olika behandlingar till administration.

Vilka är dina tre bästa egenskaper

Tålmodig, nyfiken och ödmjuk.

Har du någon dold talang

Ja, jag kan härma Kalle Anka och faktiskt prata som Kalle Anka.

Vad gör dig till en bra kollega

Jag vill alltid hjälpa till och lära mig nya saker så att jag utvecklar mitt arbete och min kunskap. På FRENDA ställer vi alltid upp för varandra. Vi är som en stor familj.

Vad är det bästa med att arbeta på FRENDA

På FRENDA är vi ett sammansvetsat team. Alla kan alla olika saker och har olika styrkor. Vi löser problem tillsammans och lär oss av varandra.

Mina kollegor är härliga människor som har sina egenskaper och roliga tokigheter som får mig att skratta dagligen. Jag har väldigt roligt med mina kollegor och min chef. På FRENDA får man ta plats och skoja med varandra.

Daniel_Supporttekniker

“Min roll på FRENDA är att hjälpa
våra användare när dom stöter på problem i journalsystemet.

Att dom vänder sig till oss på supporten och att jag kan hjälpa till är väldigt givande för mig personligen.”

Favoritcitat

Hakuna Matata

Lejonkungen
Crux Pegue GIF by Sharma Climbing - Find & Share on GIPHY

Nyfiken på FRENDA?

Henrik Dillon Åberg
070 789 40 54

Följ gärna oss på våra sociala kanaler!